Cosmetic Fridge
Cosmetic Fridge
Cosmetic Fridge
/
about_bg

ЗА НАС

Ningbo Iceberg Electronic Appliance Co., Ltd. е професионална фабрика која произведува електронски мини фрижидер, козметички фрижидер, кутија за ладилник за кампување и компресорски фрижидер за автомобил. Со историја од десет години, сега фабриката зафаќа површина од 30000 квадратни метри, опремена со машина за калапи за вбризгување со високи перформанси, машина за PU пена, машина за тестирање на постојана температура, машина за екстракција на вакуум, машина за автоматско пакување и други напредни машини, обезбедува строга контрола на квалитетот . Нашите производи се извезени во над 80 земји и региони низ светот. Поддржете го моделот и пакувањето на услугата OEM и ODM, добредојдете на нови и стари клиенти од целиот свет да контактираат со нас за идни деловни односи и да постигнат заеднички успех!

 • +

  Фабричка возраст
 • +

  Областа на фабриката
 • +

  Земји за извоз
 • Производни линии
Научи повеќе

ОДМ/ОЕМ ПРИЛАГОДЕН ПРОЦЕС

 • process_icoОбезбедете проект за лична карта
 • process_ico3D моделирање
 • process_icoОтворете вистинска мувла за примерок
 • process_icoКлиентот го потврдува примерокот
 • process_icoИзмени примерок
 • process_icoТестирање на примероци
 • process_icoМасовно производство

ТОПЛИ ПРОИЗВОДИ

ТОПЛИ ПРОИЗВОДИ

ПРИМЕНА

Cosmetic Fridge

Козметички фрижидер

Mini Fridge

Мини фрижидер

Mini Fridge

Фрижидер за автомобил

ЗОШТО ДА НЕ ИЗБЕРЕТЕ НАС?

ico

Фабричка јачина

Factory Strength

Фабричка јачина

Со историја од десет години, сега фабриката зафаќа површина од 30000 квадратни метри, опремена со машина за обликување со високи перформанси, машина за PU пена, машина за тестирање на постојана температура, машина за екстракција на вакуум, машина за автоматско пакување и други напредни машини, обезбедуваме обезбеди производи со висок квалитет.

ico

Повеќекратни квалификации

Multiple Qualifications

Повеќекратни квалификации

Повеќето од нашите стоки добиваат CCC, CB, CE, ETL, GS, KC, SAA, PSE, FCC за барањата за безбедност на производите. Освен тоа, нашите производи се исто така квалификувани со RoHS, REACH, FDA и LFGB, ERP сертификати за потребите за енергија и животна средина. Со професионален тим за истражување и развој и дизајн, веќе имаме 27 патенти за изглед, 12 практични патенти и 3 патенти за изум во 2022 година.

ico

Кооперативен партнер

Cooperative Partner

Кооперативен партнер

Со добар квалитет и конкурентна цена, нашите производи се извезени во над 80 земји и региони низ светот, како што се САД, Австралија, Британија, Франција, Германија, Италија, Шпанија, Бразил, Кореја, Јапонија, Полска итн. - работи со Walmart, Coolluli, Kmart, Coca-Cola, Crownful, CASINO, Stylpro, SUBCOLD итн.

ico

Бренд-розов врв

Brand-Pink Top

Бренд-розов врв

Промовирајте стилски, елегантен и вкусен живот. PINKTOP е бренд за козметички мини фрижидери основан во 2019 година. Шемиран, развиен и дизајниран две години од дизајнерскиот тим по име Ruide кој има 23-годишно искуство во сервисирање со Fangtai.

Factory Strength

Фабричка јачина

Со историја од десет години, сега фабриката зафаќа површина од 30000 квадратни метри, опремена со машина за обликување со високи перформанси, машина за PU пена, машина за тестирање на постојана температура, машина за екстракција на вакуум, машина за автоматско пакување и други напредни машини, обезбедуваме обезбеди производи со висок квалитет.

Factory Strength

Повеќекратни квалификации

Повеќето од нашите стоки добиваат CCC, CB, CE, ETL, GS, KC, SAA, PSE, FCC за барањата за безбедност на производите. Освен тоа, нашите производи се исто така квалификувани со RoHS, REACH, FDA и LFGB, ERP сертификати за потребите за енергија и животна средина. Со професионален тим за истражување и развој и дизајн, веќе имаме 27 патенти за изглед, 12 практични патенти и 3 патенти за изум во 2022 година.

Factory Strength

Кооперативен партнер

Со добар квалитет и конкурентна цена, нашите производи се извезени во над 80 земји и региони низ светот, како што се САД, Австралија, Британија, Франција, Германија, Италија, Шпанија, Бразил, Кореја, Јапонија, Полска итн. - работи со Walmart, Coolluli, Kmart, Coca-Cola, Crownful, CASINO, Stylpro, SUBCOLD итн.

Factory Strength

Бренд-розов врв

Промовирајте стилски, елегантен и вкусен живот. PINKTOP е бренд за козметички мини фрижидери основан во 2019 година. Шемиран, развиен и дизајниран две години од дизајнерскиот тим по име Ruide кој има 23-годишно искуство во сервисирање со Fangtai.

history_bg

ПАТ НА РАЗВОЈ

 • 2015

  Основана е Ningbo iceberg Electronic Appliance Co., Ltd

 • 2016

  Обемот на продажба беше 3,85 милиони американски долари

 • 2017

  Обемот на продажбата беше 7,50 милиони американски долари, и развојниот компресор

 • 2018

  Во 2018 година обемот на продажба беше 14,50 милиони американски долари и создаде ера на козметички фрижидер

 • 2019

  Обемот на продажбата изнесуваше 19,50 милиони американски долари, развиен професионален козметички фрижидер PINk TOP

 • 2020

  Обемот на продажба беше 31,50 милиони американски долари, а производствениот капацитет надминува 1 милион

 • 2021

  Во 2021 година обемот на продажба беше 59,9 милиони американски долари, додадете опрема за калапи за вбризгување и област за шприц

 • 2022

  Обемот на продажба беше 85,8 милиони американски долари, преместување на нова фабрика, а новата фабрика е проширена на 30000 m³

2015

Основана е Ningbo iceberg Electronic Appliance Co., Ltd

2016

Обемот на продажба беше 3,85 милиони американски долари

2017

Обемот на продажбата беше 7,50 милиони американски долари, и развојниот компресор

2018

Во 2018 година обемот на продажба беше 14,50 милиони американски долари и создаде ера на козметички фрижидер

2019

Обемот на продажбата изнесуваше 19,50 милиони американски долари, развиен професионален козметички фрижидер PINk TOP

2020

Обемот на продажба беше 31,50 милиони американски долари, а производствениот капацитет надминува 1 милион

2021

Во 2021 година обемот на продажба беше 59,9 милиони американски долари, додадете опрема за калапи за вбризгување и област за шприц

2022

Обемот на продажба беше 85,8 милиони американски долари, преместување на нова фабрика, а новата фабрика е проширена на 30000 m³
brand_ico

БРЕНД ЗА СОРАБОТКА

brand_img

ПОДГОТВЕНИ СЕ ДА НАУЧИТЕ ПОВЕЌЕ?

Ништо не е подобро од тоа да го држите во рака! Кликнете на десната страна
да ни испратите е-пошта за да дознаете повеќе за вашите производи.

ИСТРАЖУВАЈ СЕГА
Оставете ја вашата порака